Science on Stage fesztivál 2017
Tizedik, jubileumi nemzetközi Science on Stage fesztivál 2017-ben, Debrecenben!
Gábor Dénes 'Találjuk fel a jövőt!' felhívására reagálva 'Találjuk fel a Természettudományos Oktatás Jövőjét' a mottója a következő Science on Stage fesztiválnak, amely a műszaki-természettudományos tárgyakat tanító európai tanárok legnagyobb oktatási fesztiválja, és amely 2017. június 29 és július 2 között kerül megrendezésre Debrecenben, a Kölcsey Központban. A fesztiválon kb. 350, természet-tudományos tárgyakat tanító általános- és középiskolai tanár vesz részt, és cseréli ki innovatív oktatási módszereit és tapasztalatait. Kiállítási standokon, műhelyekben és színpadi előadásokon mutatják be legjobb kísérleteiket és oktatási gyakorlataikat a "tanároktól tanároknak" jelszónak megfelelően.
Hívjuk és várjuk Európa innovatív általános- és középiskolai tanárait, hogy jelentkezzenek, és mutassák be ötleteiket és módszereiket!
A nemzetközi fesztivál résztvevőit 25 ország nemzeti fesztiváljain válogatják majd ki a résztvevő országok 2016 folyamán. Magyarországon erre a válogatóra 2016 őszén kerül majd sor ugyancsak Debrecenben, az Agórában.
Az angol nyelvű információs szórólap letöltése
Vezértémák
Ajánlott, hogy a Fesztivál valamennyi projektje a kutatás-alapú tanulás (inquiry-based learning) módszertanát használja. Kérjük, hogy a projektjét az alábbi vezértémák valamelyikébe sorolja be:
- Természettudomány a legfiatalabbaknak
Általános iskolai projektek
- Természettudomány és környezet
Környezetvédelemmel, egészségüggyel és fenntarthatósági kérdésekkel foglalkozó természettudományos projektek
- IKT a természettudományok oktatásában
Projektek, amelyek információs-kommunikáció technológiákat használnak az osztályteremben
- Befogadó tudomány
Szociológiai, gazdasági, nemi és kulturális egyenlőtlenségekkel foglalkozó természettudományos projektek
- Együttműködés a természettudományok oktatásáért
Projektek, amelyek iskolák, egyetemek és az ipar együttműködésében jöttek létre.
- Olcsón megvalósítható természettudományos kísérletek
Egyszerű projektek, amelyeket bárki olcsón megvalósíthat és használhat.
- Közös projektek
Projektek, amelyeket különböző országok tanárai együttesen valósítottak meg. Olyan tanárok, akik közül legalább az egyik részt vett egy korábbi Science on Stage fesztiválon.
Kategóriák
Valamennyi általános- és középiskolai tanár a projektjeit és kísérleteit kiállítási standokon mutatja be. Ez a kiállítás a fesztivál legfontosabb, központi eleme. A fesztivál szervezőbizottsága kiválaszt néhány projektet "Műhelyfoglalkozás", vagy "Színpadi bemutató" keretében történő bemutatásra is.
Kiállítás
Valamennyi résztvevő kiállítási standokon mutatja be a projektjét és kísérleteit. A kiállítás a fesztivál legfontosabb, központi eleme.
Műhelyek (50 perc)
Interaktív gyakorlati munkát is használó előadások tanároktól tanároknak, ahol tanárok együtt dolgoznak annak érdekében, hogy egymástól elsajátítsanak új képességeket, módszereket,
együtt fejlesszenek közös tevékenységeket, vagy alkossanak új oktatási segédanyagokat.
Színpadi bemutatók (30 perc)
A nagy színpadon történő prezentációk, oktatási show-k, vagy kísérleti bemutatók.
Hogyan vehetek részt?
- Nemzeti delegáció tagja: A nemzeti delegáció tagjaként azok vehetnek részt, akiket a 25 ország nemzeti Science on Stage testületének valamelyike kiválaszott a nemzeti előválogató fesztivál során. A nemzeti delegációk létszámát (5-12 fő) kvóták határozzák meg. A vendéglátó ország - Magyarország - 70 természettudományos tárgyakat tanító tanárt delegálhat.
- Közös projekt: Csak iskolában tanító tanárok hozhatnak ilyet létre. Legalább egyik tanárnak részt kellett vennie valamelyik előző Science on Stage fesztiválon. A két tanár különböző országban kell tanítson. Az angol nyelvű részletes ismertető a következő helyről érhető el: Joint Project".
Közös projektek
Olyan tanárok jelentkezhetnek közvetlenül a Science on Stage Europe-nál (tehát nem a nemzeti Science on Stage bizottságoknál), akik közül legalább az egyik valamelyik előző Science on Stage fesztiválon részt vett, és közösen hoztak létre egy oktatási projektet.
Töltse ki a Jelentkezési lapot, és küldje el info@science-on-stage.eu 2016. október 30-ig. A Science on Stage Europe vezető testülete határoz majd a Közös Projektek részvételéről 2017 elején.
Az angol nyelvű jelentkezési lap letöltése itt.
A jelentkezés feltételei és a zsűri
A nemzetközi fesztiválon résztvevő tanárokat az egyes országok Science on Stage nemzeti vezető testületei választják ki. A résztvevő tanárok a projektjeiket a kiállítási standokon mutathatják be.
Az ideális Science on Stage projekt
- Felkelti a diákok érdeklődését a természettudományok iránt,
- a mindennapi életről szól,
- tartós hatása van,
- megvalósítható a mindennapi iskolai életben, és ésszerű keretek között finanszírozható,
- előmozdítja a kutatás-alapú tanulást.
A fesztivál nemzetközi zsűrije választja ki azokat a tanárokat, akik a projektjeiket a kiállítás mellett még műhelyekben vagy a nagy színpadon is bemutathatják. A zsűri tagjai természettudományos tárgyakat tanító tanárokból, oktatókból, vagy egyetemek ill. minisztériumok képviselőiből állnak. A Science on Stage Europe vezető testületének tagjai egyúttal a zsűrinek is tagjai.
A nemzetközi zsűri a fesztivál projektjei közül kiválaszt néhányat, amelyet az "European Science Teacher Award" díjjal (Európai Természettudományos Tanár Díj) jutalmaz. A választásban figyelembe veszik a Science on Stage nemzeti testületének ajánlásait is.
Információk a kiállítók részére
A fesztiválon állami és magán vállalatok, szervezetek, alapítványok és kiadók lehetőséget kapnak arra, hogy bemutatkozzanak a nemzetközi tanárokból álló résztvevőknek egy fórum keretében.
További információk email-en kaphatók:
info@science-on-stage.eu.
A Fesztivál helyszíne
Kölcsey Konferencia Központ
Hunyadi u. 1-3
Debrecen, 4026
Hungary
Támogatók és szervezők
Fő támogató:
Szervezők: